Всеукраїнський проєкт «Мішечок»

Всеукраїнський проєкт «Мішечок»

Ми заохочуємо шити екомішечки для користування в повсякденному житті та побуті. А також прагнемо, щоб використання цих торбинок стало щоденною корисною звичкою – альтернативним пакуванням  при покупці товарів.

Завдання проєкту: заохотити школярів та молодь виготовити мішечки (торбинки), що будуть екологічною альтернативою пластиковому пакуванню і сприятимуть поширенню екологічного мислення та звичок.

В рамках проєкту бувпроведений конкурс.Головний приз, принтер для сублімаційного друку, поїхавдо середньої загальноосвітньої школи № 23 м. Львова.Колективну перемогу спільними зусиллями здобули учні, які разом пошили 1716 мішечків. За словами учасників та кураторів від школи, вони планують запозичити ідею конкурсу і на її основі запроваджувати власні екологічні проєкти у новому навчальному році.

Почесне друге місце здобула Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 Дніпропетровської області – учні пошили1560 мішечків.

Лідерами стали також: Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8, (307 мішечків); Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів “Колегіум мистецтв у Опішні” імені Василя Кричевського, Полтавської області; Тернопільський ліцей №21 – спеціалізована мистецька школа ім. І.Герет; Центральноукраїнський державний будинок художньої та технічної творчості м. Кропивницький – у кожному навчальному закладі  пошили по 251 мішечків. Всі фіналісти отрималидипломи за участь та заохочувальні призи – вітамінізацію від партнерів конкурсу.

Усього за перемогу у командному заліку змагалися понадвісім тисяч учнів та їх родини 285 шкіл з усіх куточків України. Найактивнішими були представники Сумської, Донецької та Полтавської областей. У підсумку учасники, які подавали колективні заявки пошили 17429мішечків. Також щотижня у соцмережах відзначали переможців в індивідуальному заліку за оригінальний та творчий підхід до завдання. В індивідуальному конкурсі взяли участь 608 учасників, які разом пошили 1012 багаторазових торбинок.

Школярі стали рушіями моди ощадливого ставлення до ресурсів Землі. Особливість проєкту у тому, що більшість учасників шили торбинки власноруч та використовували за основу старі та непотрібні речі, тим самим давали їм друге життя.  Кожна створена багаторазова торбинка – це п’ять сотень невикористаних пластикових пакетиків щороку.

Приємно було бачити таку неймовірну активність. Визначати переможців було непросто, роботи кожного учасника достойні відзнаки. Карантин підштовхнув нас до гнучкості й дав проєкту нові можливості розвитку екологічної відповідальності в Україні. Кожен мішечок – це спільний внесок в екологічне майбутнє, – ділиться підсумком конкурсу очільниця Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» в Україні Ксенія Ренчковська.

Організатори планують, що «Мішечок» перетвориться на своєрідний рух та позитивну звичку використання багаторазового пакування. А також допоможе сформувати серед українців екологічну культуру дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Пластиковий пакет забруднює довкілля, коли починає розпадатись. Його мікрочастинки потрапляють в землю, отруюють рослини і усе живе кількасот, а то і тисячу років. Діти почали користуватись багаторазовими мішечками в побуті. Це модно – залишатися у тренді проєкту “Мішечок”, не зупинятись на досягнутому, продовжувати почату справу, – коментує засновниця Міжнародного молодіжного руху  «School Recycling World» Юлія Мархель.

Йдеться про далекоглядні цілі, що стосуються усвідомленого споживання. З попереднього досвіду співпраці з School Recycling World можна сміливо стверджувати, що робота з дітьми дає вагомий результат. На додаток, дорослі, спостерігаючи за ними, переосмислюють ставлення до проблем навколишнього середовища і змінюють власні звички в бік ощадливого споживання, — зазначила Наталія Фесюн — менеджер по роботі з органами влади та громадськістю компанії PepsiCo Україна.

Організатор проєкту – громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World». Конкурс відбувається за сприяння Міністерства освіти і науки України та за підтримки  генерального партнера – Компанії PepsiCo Україна.

Роботи учасників можна переглянути в соціальних мережах за хештегом #мішечокSRW, а подальші проєкти та активності вже анонсовано на нашому сайті.

Долучайтесь до екоруху, шийте мішечки та використовуйте їх у побуті! Разом до екологічно відповідального життя!