Перший Всеукраїнський екотабір «School Recycling Camp 2019» під Миколаєвом об’єднав школярів з трьох областей України.

Перший Всеукраїнський екотабір «School Recycling Camp 2019» під Миколаєвом об’єднав школярів з трьох областей України.

До дня охорони навколишнього середовища учні старших класів з трьох областей України зустрілись на першому Всеукраїнському екологічному таборі «School Recycling Camp 2019», який спрямований на формування дбайливого ставлення до довкілля.

«Протягом п’яти днів 50 школярів 8-10 класів з Миколаївської, Кіровоградської та Київської області, які небайдужі до екологічної тематики, поринули в атмосферу активного літнього відпочинку, для того щоб разом поспілкуватися на тему охорони навколишнього середовища та добре провести час. Програма табору сприяє розумінню того, що основною рушійною силою у зміні підходів до природоохоронних питань є ми самі. І немає значення звідки ми, скільки нам років — почавши з себе зміниться світ навколо»– зазначила Юлія Мархель, автор проекту та засновниця School Recycling World. 

Захід пройшов з 3 по 7 червня 2019 року в рекреаційній зоні села Мішково-Погорілове Миколаївської області. Учасники взяли участь у тренінгах, створили арт-інсталяції, організували прибирання зон відпочинку у незвичайному форматі плогінг. 

Організатори еко табору міжнародний молодіжний рух School Recycling World спільно з громадською організацією «Всеукраїнський молодіжний рух «ЛЕЦ ДУ ІТ ЮКРЕЙН» (Let’s do it, Ukraine) та КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки генерального партнера проекту компанії PepsiCo Україна. 

«Компанія PepsiCo Україна закликає громаду бути соціально відповідальними  і берегти навколишнє середовище. Ми пишаємось, що саме Миколаїв став першим містом в Україні, де всі школи сортують вторинну сировину та здають її на перероблення. Радо підтримуємо екологічні ініціативи. Цей табір став заохоченням для найкращих команд Еко патруль School Recycling, які протягом навчального року проводили екологічну просвітницьку кампанію серед однолітків та їх родин», – Валерій Жуков, заступник директора департаменту зі зв’язків з органами влади та громадськістю PepsiCo в Україні. 

В програмі еко табору були виступи спікерів, цікаві майстер-класи, настільні екологічні ігри, безліч годин дозвілля на свіжому повітрі й занурення у дику природу на річці Інгул та в Ташкентському лісі. 

Окрім щоденних екологічних практик підлітки грали у форум-театр, беручи за основу ситуації з реального життя. 

«Форум-театр – це сучасний засіб виховання молоді. Він є мовою, яка допомагає розвинути емоційні сфери свідомості й виробити креативний підхід до позитивного вирішення проблем»– наголосила Ренчковська Ксенія, керівник School Recycling Worldв Україні.

Під час святкування Всесвітнього дня охорони довкілля юні еко активісти створили інсталяцію «Земля – наше майбутнє» про агресивне використання природних ресурсів й масове засмічення планети.

«Однією з особливостей екотаборустав Плогінг – це прибирання зелених зон відпочинку під час пробіжки. Більше того, плогінг мав формат роздільного збирання сміття, яке потім відправили на переробку», – каже Анна Ганжул, керівник проектів КУ «Агенція розвитку Миколаєва», позаштатний радник Миколаївського міського голови з питань впровадження роздільного збору відходів у Миколаєві.

За її словами, щоб потрапити до екологічного табору «School Recycling Camp 2019», школярі взяли участь у відборі. Кращі отримали можливість здобути новий досвід у сфері охорони навколишнього середовища, учасники табору розробили екологічні проекти, які будуть впроваджуватись наступного навчального року.