У світі надзвичайний екологічний стан – ООН

“У світі надзвичайний екологічний стан – ООН”. На такий заголовок я натрапила в Інтернеті (це була стаття за літо 2019 року).

👁️‍🗨️ Промова Грети Тунберг – це вже був крик до світової спільноти. Про те, що не можна заплющювати очі та вкотре ігнорувати проблеми, пов’язані з екологією.

🌡️Не новиною для вас буде те, що 2015-2019 роки були найбільш спекотними в історії. Протягом липня 2019 року в Гренландії розтануло 179 мільярдів тонн льоду.

Якщо ми радикально не змінимо спосіб життя до 2030 року, то дійдемо до точки неповернення. І тоді почнеться пекло, в прямому сенсі слова, адже температура атмосфери постійно зростатиме.

Натрапила я на ще одну цікаву статтю – “Яким буде клімат у Києві в 2050 році – дослідження”. І він буде таким же, як у КАНБЕРРІ — столиці Австралії❗

А ось ще одні невтішні прогнози, але то буде аж через 10 тис років. Якщо нічого не змінювати, то на території України буде… пустеля 🏜️

Скажу вам відверто. Мені важко писати такого роду пости 😔 Бо вони дуже вражають мене і засмучують. Але, я вважаю, ми мусимо про це знати. І розуміти, чому кожен наш навіть маленький крок в сторону екологічнішого способу життя є важливим.

🏭 З 1880 року, з початку індустріалізації понеслося: люди все більше почали їздити на машинах, спалювати вугілля та літати. Як наслідок, все більше вуглекислого газу в атмосфері.

🙄 Ну і що тут такого? А ось як це працює. Напевне, ви чули про парниковий ефект. Зараз буде шок-контент: сам по собі цей ефект не є поганим явищем! 😲

Сонце нагріває нашу планету, а вона більшість тепла розсіює назад у космос. Проте деяку частину таки залишає собі, якраз таки завдяки парниковим газам (CO2, метан). І якби не вони, на Землі було би ну дуже холодно 🥶

Якщо детальніше, то парникові гази пропускають видиме сонячне світло ДО Землі, а от нагріте поверхнею інфрачервоне лише частково проходить повз цю оборону і “вилітає” за територію планети.

🛌 Парникові гази, ніби тепла ковдра, роблять нашу планету трішки теплішою, аніж вона могла би бути. Середня температура по планеті +14, а без “ковдри” була би аж -18.

➡️ То в чому проблема? Ми занадто потовщуємо цю ковдру. Чим більше вуглекислого газу в атмосферу, тим сильніший цей “бар’єр”, що не випускає тепло і залишає його на планеті Земля. Повільно ми перетворюємо свій дім на велику пательню 🥵

➡️ Звідки береться CO2?

Машини, літаки, заводи. Люди спалюють такі речовини, як вугілля, нафта, і під час цього процесу виділяється якраз таки CO2, що накопився там за мільйони років.

➡️ Ще одна проблема

Вирубка лісів. Менше дерев – більше CO2. Ви ж пам’ятаєте, що таке фотосинтез? Грубо кажучи, це коли рослини “вдихають” CO2, а “видихають” O2 (ну і звісно, глюкозку для себе коханих утворюють). Ми, буквально, рубаємо гілки, на яких сидимо.

🌲І ось вам не дуже веселий факт. Кожні 3 секунди в світі вирубується 100 дерев. І це процес, що не припиняється.

Амазонський дощовий ліс або коротше – Амазонія

➡️ Замкнений круг

Льодовики тануть – це вже не новина для вас. Половина арктичного снігу розтанули за останні 30 років. А сніг, як ви знаєте, відбиває сонячне світло. Менше снігу, отже… Гадаю, ви думку уловили.

➡️ Міста, що підуть під воду

Якщо тануть льодовики, то ця вся вода створює вищий рівень води. Тому, імовірніше за все, деяких прибережних міст, а також островів не буде до 2100. Одне з таких міст – Венеція (більше можете прочитати у 2 посиланні).

Венеція під час наводнення і якийсь щасливий мужичок

А ще Мальдіви теж ризикують піти під воду. Тож цілком ймовірно, що наступні покоління будуть уявляти собі Венецію та Мальдіви як зниклу Атлантиду…

Джерела / читати більше:

1.https://www.the-village.com.ua/village/city/city-news/287089-yakim-bude-klimat-u-kievi-v-2050-rotsi-doslidzhennya?from=readmore

2.https://www.nature.com/articles/s41467-018-06645-9

3. https://youtu.be/Vmgj0yednzc