Лише одна пластикова пляшка в день? Що тут такого?

Лише одна пластикова пляшка в день? Що тут такого?

«Лише одна пластикова пляшка в день? Що тут такого» – і так подумали ще мільйон людей.

Щоб уявити масштаби проблеми розповсюдження та реалізації пластикових пляшок, цікаве візуальне порівняння створили Саймон Скар та Марко Хернандес👇🏻

🔺Щогодини – 54,9 млн. пляшок. Якби їх скласти одна на одну, то така “споруда” була б вищою за Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро – 38 метрів.
🔺Щодня – 1,3 млрд. пляшок. Ця кількість пляшок, всього наполовину менша від Ейфелевої вежі в Парижі (324 метри), продається по всьому світу.
🔺Один місяць – 40 млрд. пляшок. Через місяць Ейфелева вежа виглядатиме маленькою поруч з горою накопичених пляшок.
🔺За цілий рік – 481,6 млрд. пляшок. Якби всі пластикові пляшки, продані за 2018 рік, були зібрані, то цей обсяг перегнав би у висоту найвищу будівлю у світі – Бурдж Халіфа в Дубаї (830 метрів).
🔺За 10 років – 4 трильйони пляшок. Пластикові пляшки, що продаються у всьому світі з 2009 року, якщо скласти займуть площу Нью-Йоркського Мангеттену, а висотою приблизно 2.4 км.

🌎У світовому масштабі з 1950 по 2015 рік було вироблено 8,3 млрд. тон пластику. Більшість – це одноразовий пластик і лише 6% від загальної сукупності перероблено, як показує дослідження Science Advances.

Якщо ти ще не втратив/ла свідомість від такої жахливої статистики, далі зібрані способи зменшити відходи пластику особисто та в локальних масштабах?🤔👇🏻

🔸Конкурс охайних міст. Започаткована в 1958 році, ця національна ініціатива заохочує громади покращувати своє місто, а також бере участь у здоровій, дружній конкуренції. Чим більше людей залучаються до утилізації утворених ними відходів, тим обережнішими вони будуть, коли справа стосуватиметься переробки у майбутньому.

🔸Комітети благоустрою. Створення у кожному домі комітету, який займається локальним благоустроєм – це організований контроль рівня чистоти, сортування сміття, відходів від великої кількості жителів будинку.

🔸Купуй розумно. Звичайно не забувати про свідоме споживання, заплановані покупки та свою торбинку. Якщо магазин не може забезпечити екологічне пакування або упаковку придатну для вторинної переробки – попіклуся про це самостійно. Візьми свою торбинку, мішечки та не купуй пакети та продукти в пластиковому пакуванні по можливості. Також, це стосується інтернет покупок – не забувай, що окрім брендового пакування здійснюється пакування для доставки.

🔸Кава та напої з собою. Вже давно не секрет, що кавовий стаканчик ніякий не паперовий. Він не переробляються, оскільки складається з декількох прошарків різних матеріалів, які складно відокремити один від одного. Бери з собою багаторазові пляшку для води та чашку. Сучасні екофрендлі заклади підтримують ініціативу знижками на каву. Зекономиш свій бюджет та вплив на екологію.

🔸Соломинки. За даними The Last Plastic Straw, наприклад, у США щодня використовується 500 млн. соломинок. Цього достатньо, щоб обернути землю 2,5 рази. Користуйся альтернативами – паперові соломинки, бамбукові, із жита, залізні. За можливості краще взагалі не використовувати, не потрібна – не бери.

Джерело KoloObih